Гімнастика для очей покращує пам’ять

Вчені виявили легкий і безкоштовний спосіб поліпшити пам’ять. Як повідомляють дослідники Манчестерського університету, якщо протягом 30 секунд кожен день одночасно рухати зіницями з боку в бік, можна значно поліпшити свою пам’ять.

За словами керівника роботи, професора Ендрю Паркера, подібна гімнастика для очей збільшує так звану справжню пам’ять на 10%. У дослідженні взяли участь 102 студенти-добровольці, яких розділили на дві групи. Частина волонтерів щоденно виконувала припис вчених, рухаючи зіницями з боку в бік, інші ж добровольці не здійснювали подібної «фізкультури».

Пізніше дослідники роздали всім студентам 20 аркушів з 15 якимись словами. Після ознайомлення з цією інформацією молодим людям роздали інші аркуші з текстами, на яких потрібно було позначити ті слова, які попередньо озвучили.
В середньому група, до цього активно «стріляла» очима, на 10% краще впоралася із завданнями. Більше того, перша група студентів на 15% краще ігнорувала слова-пастки, які здавалися схожими на щойно сказані і спеціально були додані в тести для утруднення запам’ятовування.
Як зазначив професор Паркер, одночасний рух зіниць поліпшує координацію двох півкуль мозку. Причому, виявляється, максимальна ефективність вправи досягається при русі зіниць з боку в бік, а не вгору-вниз. Саме таким чином досягається активізація зони мозку, активного за мнемонічні здібності людини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.