Дистанційна освіта

Робота з Google інструментами

Відеоурок “Як створити гугл-форму

Мобільне тестування та опитування

Даний курс містить матеріал по створенню на платформах персональний кабінет та перші тести. Якщо майбутній курсант знайомий з однією із платформ, то можна перейти до іншої.

1. Платформа OnLine Test Pad
2. Kahoot!
3. Socretive
4. Plikers

Коротка характеристика можливостей платформ

OnLine TestPad

Даний сервіс є конструктором не тільки тестів, це конструктор кросвордів, логічних ігор, опитувань, класний офіс. На рисунку подано список можливих видів запитань. Зручно створювати класи та надавати завдання в офісі, де кожен учень бачить завдання та прогрес свого проходження. Є можливість само реєстрації через посилання, що дуже зручно, достатньо на своєму блозі чи шкільному сайті поставити посилання і учні зареєструються в групах. Тести учні можуть проходити вдома, причому кожне проходження відрізняється від попереднього.

Єдиним недоліком є відсутність додатка. Вхід через браузер, хоча для учнів це не є великою перешкодою. Вони створюють закладки. Немає можливості роботи командами та не потрібний проектор. Хоча, як інструмент перевірки знань, досить якісний і відсоток відгадувань відповідей досить малий або й зовсім дорівнює нулю, це залежить від налаштувань тесту.  

 

Kahoot!

Діти дуже люблять гратися, під музику відповідати швиденько на запитання, робити це в командах. Такі можливості надає дана платформа. Вікторини, опитування можна весело провести на уроці, причому звіт проходження буде зберігатися в особистому кабінеті вчителя. Мобільний додаток зручний як для вчителя, так і для учня. На уроці цікавіше, коли запитання і варіанти відповідей будуть демонструватися на екрані. Та сервіс надає можливість проходження тестів і вдома. Недоліком вважаю малу кількість відповідей до питання (не більше 4) та високу ймовірність відгадування. Ще учні можуть підглянути до сусіда, на яку піктограму він натисне.

Socrative

На відміну від попереднього сервісу, дана платформа дає можливість ставити питання із багатьма відповідями. Дуже зручно перевіряти правильність тверджень, ознак, означень. Є запитання типу правильно, не правильно. Також додається можливість дати відповідь коротким текстом чи числом. Також доступна робота в командах та демонстрація прогресу за допомогою проектора. Проходження тестів можна спланувати заздалегідь та вказати проміжки часу.

Додаток не має музичного супроводу та надає можливість проходження тесту у будь-який час, не тільки на уроці.

Нижче скриншоти  додатку.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plickers

Попередні сервіси передбачають наявність стовідсотково смартфона в учня. А що робити, якщо півкласу його не мають. На допомогу прийде Plickers. Достатньо смартфон вчителя, щоб просканувати відповіді учнів, у вигляді QR-кодів. Створення класів, можливість демонстрації на екрані, сучасний і зручний додаток вчителя – все це є в Plickers. Діти полюбляють проходити тести на даній платформі.

Як видно на фото, учні  підглянуть до сусіда, але це їм нічого не дає. У кожного свій код. Нумерація карточки реєструється на учня персонально. Та для роботи у різних класах достатньо  одного комплекту карток. Для учнів цікаво, для вчителя зручно.

Висновок 

Для проведення мобільного тестування я рекомендую всі чотири платформи, такий комплект є повним й універсальним для різних класів і можливостей учнів та вчителя. Кількість платформ забезпечує цікавість учнів, одна платформа швидко набридає учням. База тестів, створених на цих сервісах, можна використати не один рік. Всі платформи можуть працювати і на мобільному Інтернеті.

 

Зворотній зв’язок